Jsme tým vysokoškolsky vzdělaných fyzioterapeutů, kteří se neustále vzdělávají a rozvíjejí své znalosti a  dovednosti. Každý člen našeho týmu pravidelně absolvuje odborné kurzy, účastní se konferencí a aktivně se podílí na školeních a sdílení znalostí mezi sebou. To nám umožňuje poskytovat komplexní péči při mnoha obtížích spojených s pohybovým aparátem.
Pomůžeme vám s porozuměním vašeho problému a na základě diagnózy navrhneme řešení. Pro návštěvu našeho pracoviště nutně nepotřebujete doporučení od lékaře. Stačí nás kontaktovat a domluvit si termín.

Mgr. Jana Rollerová
fyzioterapeutka, spoluzakladatelka RR Fyzioterapie Šumperk

Jana vystudovala fyzioterapii na Lékařské fakultě Ostravské Univerzity v Ostravě. Ve své praxi se zaměřuje na rehabilitací dětí i dospělých. Je certifikovaným trenérem DNS ve sportu. Mimo působení v ambulantní praxi vede skupinové cvičení s prvky DNS, SM systému a jógy.
U dospělých se zaměřuje na problematiku závrativých stavů (vertiga). Dále pracuje s metodou Ludmily Mojžíšové, věnuje se akutním i chronickým bolestivým stavům pohybového aparátu.
V rámci dětské fyzioterapie se zaměřuje hlavně na fyzioterapii miminek. Poskytuje konzultace psychomotorického vývoje dítěte, v terapii pak dle individuálních potřeb využívá zejména techniky Handlingu jako terapie u miminek, Vojtovu metodu, používá prvky Bobath konceptu. U starších dětí kombinuje cvičení dle konceptu DNS, senzomotoriky, pracuje s integrací pertzistujích (přetrvavajících)  primitivních reflexů, které ovlivňují motoriku starých dětí.

Mgr. Kamila Křesina Rosáková
fyzioterapeutka, spoluzakladatelka RR Fyzioterapie Šumperk

Kamila vystudovala obor fyzioterapie na FZV UP v Olomouci. Své zkušenosti a praxi získala, jak v nemocniční sféře během studia, tak i v ambulantních zdravotnických zařízení. V minulosti pracovala jako osobní sportovní fyzioterapeut u americké reprezentace v alpském snowboardingu v týmu olympijského závodníka Aarona Musse.
V terapii využívá metody na neurofyziologickém podkladě, zejména Dynamickou neuromuskulární stabilizaci dle Koláře, Senzomotorickou stimulaci a Proprioceptivní neuromuskularní facilitaci. Využívá také metody Ludmily Mojžíšové, SM systému a aplikuje je jak v rámci individuálního cvičení, tak manuálních technik u dětí a dospělých.
Díky osobním zkušenostem s nutnosti fyzioterapie u svých tří dětí, nadále neustále prohlubuje své znalosti v problematice dětské fyzioterapie.
Mimo klasickou západní fyzioterapii se zajímá i o čínskou medicínu, jejíž prvky využívá ve své praxi. Z technik čínské medicíny používá zejména metodu baňkovaní.

Mgr. Zuzana Pavlů
fyzioterapeutka

Zuzana vystudovala obor fyzioterapie na FTK UP v Olomouci a obor adaptované pohybové aktivity a na Katolické univerzitě v Lovani (Belgie). Své zkušenosti a praxi s dospělými pacienty získala převážně v ambulantních zdravotnických zařízeních a pří práci ve sportovním prostředí. V minulosti pracovala jako sportovní fyzioterapeut české akrobatické lyžařské reprezentace v čele s Nikolou Sudovou (lyžování v boulích). Taktéž krátce spolupracovala s českou freestyle snowboardistkou Šárkou Pančochcovou. Účastnila se zimních olympijských her v Sochi jako sportovní fyzioterapeut pro sekci freestyle lyžovaní a snowboarding. Díky osobní zkušenosti s poruchou autistického spektra u svého syna se začala zaměřovat na neurovývojové terapie určené pro děti s poruchami autistického spektra, Aspergrovým syndromem, ADD, ADHD, poruchami smyslového zpracování a poruchami učení. U dětských pacientů využívá zejména práci s integrací primárních reflexů a senzorickou integraci. Ctí filozofii rozvoje hrou a šetrného přístupu k psychice dítěte.

Mgr. Michaela Pečimuthová
fyzioterapeutka

V průběhu magisterského studia na FZV UP jsem měla možnost získat zkušenosti jak z nemocničního prostředí, tak z práce s ambulantními pacienty. Nyní pracuji jako fyzioterapeut v nemocnici na oddělení akutní lůžkové rehabilitace v Šumperku.
Pohyb je nejen mou profesí, ale hlavně vášní, které se sama aktivně věnuji.
Při terapii využívám například metody SM systému, fasciální techniky pro uvolnění tkání dle Graston metody, tejpování a prvky Dynamické neuromuskulární facilitace dle Prof. Koláře. Prostřednictvím manuálního kontaktu a pomocí jednotlivých technik se snažím tělo dostat zpět do rovnováhy. Mým cílem je společně najít cestu skrze pohyb k lepšímu fungování těla i mysli.

NAPLÁNUJTE SI NÁVŠTĚVU